Przejdź do treści

Naucz się porządnie grać na ukulele.

Chcesz nauczyć się grać biciem, ale nie możesz połączyć uderzeń ze zmianą akordów?

Czujesz, że nie potrafisz wbić się w rytm, a chcesz w końcu poczuć flow?

Czy masz wrażenie, że zasłyszane wskazówki do gry po prostu u Ciebie nie działają?

Bez presji i stresów, w swoim własnym tempie

Na podstawie pełnego, dobrze przygotowanego programu

Za pomocą Twoich ulubionych piosenek na ukulele

Kurs gry na ukulele to Domowej Akademii Muzyki tak naprawdę nabór do klasy, w której regularnie rozwijamy nasze możliwości za pomocą autorskiej metody.

Podczas kursu dowiesz się: 

Jak skutecznie nauczyć się grać na ukulele unikając pułapek edukacyjnych i innych błędów?

Jak nauczyć się podstaw muzyki od strony technicznej?

Jak rozpoznawać swoje błędy i uczyć się bez nauczyciela?

Jak skutecznie planować swoje ćwiczenia i nie tracić motywacji?

Skąd biorą się złe i dobre nawyki i czym są sposoby dydaktyczne?

ZAPISZ SIĘ DO KLASY W Domowej Akademii Muzyki

Czekają tutaj na Ciebie:
Ponad 150 filmów lekcyjnych

Nielimitowanych czasowo, czyli na zawsze!

Po dołączeniu do klasy otrzymujesz natychmiastowy dostęp do ponad 150 różnorodnych filmów, w 8 modułach, które są posegregowane stopniem trudności. Po każdej z tych części jest również do wykonania zadanie domowe, które podsumuje Twoją pracę.

Czas trwania kursu to 12 tygodni, a szczegółowy rozkład lekcji jest dostępny tutaj.

Spotkania online z nauczycielem
lekcje i wsparcie konsultacyjne

Przez cały przebieg kursu co dwa tygodnie będą odbywać się spotkania klasowe wszystkich studentów. To czas szczerych rozmów i praktycznych ćwiczeń. Odpowiem na Twoje pytania, które zrodziły się w czasie nauki i podzielę się merytorycznymi wskazówkami na temat Twojej gry.

Podręcznik do nauki wraz z tabulaturami

Otrzymasz autorskie opracowanie podręcznika gry na ukulele, który od samych podstaw, krok po kroku wprowadzi Cię w kolejne zagadnienia teorii oraz wyjaśni Ci zasady i metodykę gry. Plan pomoże Ci konsekwentnie realizować wyznaczone cele i wypracować nawyk regularnych ćwiczeń, który zapewni Ci stały rozwój w grze na ukulele!

materiałach pod odcinkiem znajdziesz  Podręcznik, tabele akordów i ćwiczenia, dzięki którym przełożysz to, czego się uczysz na praktykę.

Każdy uczeń otrzymuje dostęp do prywatnej grupy na facebooku. To miejsce, gdzie zawsze znajdziesz ogrom motywacji i wzajemnego wsparcia od innych kursantów, którzy będą mierzyć się z tymi samymi wyzwaniami. Tam będę stałe dostępny by odpowiedzieć na Twoje pytania w kwestii sprzętu, piosenek, i wiedzy muzycznej. Wymienimy się inspiracjami, podzielimy się doświadczeniem i porozmawiamy o projektach muzycznych.

Po ukończeniu każdego z tych etapów do wykonania będzie specjalne zadanie, dzięki któremu sprawdzisz swój postęp. Porozmawiamy wtedy o konkretnych aspektach gry, aby jeszcze bardziej usprawnić Twoją pracę. Każde wypełnione zadanie przybliża Cię do sukcesu, a każda chwila spędzona na dobrym jego przygotowaniu będzie owocować w piękną grę.

Recenzje kursantów

Co tu dużo pisać! Kurs na ukulele u Pana Piotra spełnił moje najśmielsze oczekiwania, profesjonalne i indywidualne podejście do ucznia! Filmy instruktażowe bardzo jasno wyjaśnione, dużo ćwiczeń dotyczących podstaw (pozycji), struktur, miar, chwytów akordowych itp. Obecnie wchodzę na poziom fingerstyle, który jeszcze kilka miesięcy temu był tylko marzeniem  Naprawdę warto 

Serdecznie polecam Domową Akademię Muzyki oraz Kurs Gry na Ukulele Online przygotowany przez Piotra. Profesjonalne (i piękne!) nagrania, szeroki zakres materiału, spójna i przemyślana struktura kursu – to wszystko sprawia, że nauka idzie gładko i przyjemnie, a do tego nie trzeba się nawet ruszać z fotela.

Z całego serca polecam Domową Akademię Muzyki osobom, które zaczynają przygodę z ukulele, ale także osobom, które chcą się dalej rozwinąć. Pomimo odległości Piotr wpłynął na moją postawę podczas gry, co od razu przełożyło się na jakość, a także wskazał naleciałości z wieloletniej gry na gitarze. Materiały przez niego przygotowane są bardzo profesjonalnie opracowane – zarówno filmy instruktażowe jak i przewodnik. Dodatkowy atut jest taki, że można odtwarzać je wielokrotnie. Piotr również przygotowuje projekty i challange, które bardzo motywują do dalszego uczenia się i ćwiczenia. A satysfakcja na końcu jest ogromna. Polecam!

Zobacz, co o kursie myśli Marcin!

Posłuchaj efektów nauki Ewy!

Kim jestem i dlaczego to robię?

Nazywam się Piotr Mitka i jestem założycielem Domowej Akademii Muzyki.

Jestem aktywnym muzykiem i występowałem niezliczoną ilość razy na dużych scenach jako solista w kwartecie smyczkowym Dobry Ton (ICE, TORWAR) oraz na mniejszych w Polsce, Europie i Azji. Edukację muzyczną zacząłem w wieku 6 lat, przez co mogę śmiało powiedzieć że muzyka to całe moje życie. Studia muzyczne ukończyłem w Krakowie już kilka lat temu i od tego czasu, razem z moim kotem Urwisem prowadzę swoją Akademię.

Nauczanie to proces, który poznałem już w liceum muzycznym, kiedy to po raz pierwszy postanowiłem pokazać swój sposób rozumienia muzyki. Od tamtej pory ukończyłem studium pedagogiczne, przeprowadzałem wiele warsztatów i zajęć muzycznych, byłem ściśle związany ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, gdzie rozwinąłem swoją pracę z dziećmi i młodzieżą. Jako muzyk potrafię grać i występuję jako skrzypek, gitarzysta oraz ukulelista.

Kim jestem i dlaczego to robię?

Nazywam się Piotr Mitka i jestem założycielem Domowej Akademii Muzyki.

Jestem aktywnym muzykiem i występowałem niezliczoną ilość razy na dużych scenach jako solista w kwartecie smyczkowym Dobry Ton (ICE, TORWAR) oraz na mniejszych w Polsce, Europie i Azji. Edukację muzyczną zacząłem w wieku 6 lat, przez co mogę śmiało powiedzieć że muzyka to całe moje życie. Studia muzyczne ukończyłem w Krakowie już kilka lat temu i od tego czasu, razem z moim kotem Urwisem prowadzę swoją Akademię.

W kursie znajdziesz pełne odpowiedzi na pytania:

 • Jak zacząć grać na ukulele? 
 • Jakie wybrać ukulele na początek?
 • Jak płynnie zmieniać akordy?
 • Jak dbać o motywację do gry?
 • Dlaczego strzałki w biciu są problematyczne?
 • Jak śpiewać i grać jednocześnie?
 • Jak zagrać każdy utwór?
 • Jak zacząć grać fingerstyle?

Zobacz, jak wyglądają fragmenty lekcji kursu ukulele od samych podstaw

Filmy teoretyczne

Aparat gry na ukulele

Tabulatury

Pierwsza Melodia

Filmy praktyczne

Aparat gry – Pozycja – Ćwiczenia

Praktyka zmian akordowych

Ćwiczenia rytmiczne prawej ręki

Podsumowanie

Certyfikat

Nie jestem zwolennikiem zwykłych kartek, ponieważ uważam, że żaden papier nie odda wartości pracy i pasji do muzyki, dlatego jako podsumowanie Twojego postępu wraz z Certyfikatem prześlę dużo piękniejszy symbol – Sukulent Domowej Akademii Muzyki, który ma szansę wyrosnąć na piękną, wielką roślinę, zupełnie tak jak Twoja gra i zaangażowanie.

Sukulent sukcesu

Aby zdobyć tę roślinę, konieczne będzie wykonanie szeregu zadań z zakresu gry na ukulele. Powodzenia!

Pamiętaj! Nic tak nie przyczyni się do rozwoju, jak Twoje zaangażowanie.

Mój kurs to zestaw narzędzi oraz instrukcja ich używania.

Zapisy zamknięte!

Zapisy otwarte!

Dni Godzin Minut Sekund

Nie zwlekaj! Ilość miejsc w klasie jest ograniczona!

857 zł

Najniższa cena od 30 dni

Zobacz, co myślą i jak grają moi kursanci!

Sprawdź czy Twoje ukulele nadaje się do nauki z moim kursem! 

  Wpisz swój model, markę i rozmiar, a podpowiem Ci, czy będziesz w stanie osiągnąć z nim maksimum swoich możliwości!

  Nie masz jeszcze ukulele? To nawet lepiej!

  Przekażę Ci zniżkę do sklepu Przyjazne Ukulele oraz moją rekomendację na ukulele według Twojego budżetu. 

  Jak jeszcze mogę Cię przekonać?

  Zobacz odpowiedzi na najczęstsze pytania, albo po prostu napisz do mnie!

  Jak wyglądają spotkania?

  – Co dwa tygodnie widzimy się na Google meets, gdzie ćwiczymy konkretne zagadnienia. Co ważne – Z każdego spotkania możesz otrzymać nagranie, aby nie przeoczyć najważniejszych kwestii!

  Skąd pewność, że ten kurs nauczy mnie gry na ukulele?

  W kursie dzielę się sposobami dydaktycznymi, które wypracowałem na przestrzeni pracy z moimi uczniami. Nie znajdziesz ich nigdzie indziej, bo sam je opracowałem.

  Czy muszę zawsze być na bieżąco z lekcjami?

  W trakcie kursu możesz wrócić i odtwarzać filmy kiedy tylko chcesz i ile razy chcesz, a egzamin możesz zaliczyć w dowolnym momencie. Nie musisz nawet do niego podchodzić, jeżeli uznasz, że nie potrzebujesz takiej formy zaliczenia!

  Jak będą wyglądały lekcje?

  Co dwa tygodnie chętne osoby będą spotykać się na Google Meets, do których na bieżąco przesyłany będzie również link. Na lekcjach porozmawiamy sobie o wszystkim czego się nauczyliśmy, pogramy co nieco i wymienimy się spostrzeżeniami.

  Czy mogę zakupić ten kurs w formie prezentu?

  Oczywiście! Jeżeli tylko uznasz że ta osoba będzie czerpać z tego przyjemność!

  Czy muszę mieć swoje ukulele?

  Tak, ale możesz je zakupić w sklepie Przyjazne Ukulele w niższej cenie! Po zapisie na mój kurs Ukulele Fingerstyle od Podstaw prześlę Ci kod zniżkowy.

  Zadaj własne pytanie